Zinde Köpekler için ND Köpek Maması

0 8

Köpekler yedikleri besinlerden enerji elde ettiği gibi vücuttaki farklı fonksiyonlar için gerekli olan vitamin ve mineralleri de elde eder. Dolayısıyla tercih edilen mama ne kadar kaliteli olursa köpeklerin ihtiyaçları daha etkili bir şekilde karşılanmış olur. Köpek maması seçenekleri arasından seçim yaparken, yapacağınız seçimin böyle etkileri olacağını unutmayın.

Mamalar, başta et olmak üzere farklı hayvansal ürünlerle üretiliyor. Ağırlıklı olarak proteinden oluşan mamaların içerisinde yağ da var. Yağ, mamaların lezzet kazanması ve köpeklere kalori vermesi için önemlidir. Bütün bunların haricinde mamaların vitamin ve mineral bakımından zengin ve yeterli olması için farklı takviyeler de yapılabilir.

ND Köpek Maması

ND köpek maması, günümüzde tercih edilebilecek en kaliteli markalardan birisi. ND, mama üretimini yaparken taze et kullanımına dikkat ediyor. Bunun yanında diğer markalarda olmayan yaban mersini ve balkabağı gibi bazı ürünleri de mamalara ekliyor. Böylece mamalar içerik bakımından zenginleşiyor ve tatlarına da farklı bir aroma eklenmiş oluyor.

Köpek mamaları seçimi yapmak, bazen oldukça zor olabiliyor. Nihayetinde köpeklerin özellikleri farklılık gösterebiliyor ve bu özellikler dikkate alınarak mama seçiminin yapılması gerekiyor. Seçim sırasında dikkate alınması gereken hususların başında köpeklerin yaşları geliyor. Eğer köpeğiniz henüz ilk yaşını tamamlamışsa yavru köpek mamalarını tercih etmelisiniz. İlk yaşını tamamlayan köpekler ise yetişkin mamalarını kullanabilir.

Pet shop ziyareti ile yaşamınıza dahil olan köpekler, farklı ırklara ait olabilir. Irk da mama seçimini etkileyen hususlardan birisidir ve dikkat edilmesi gerekir. Eğer derisi hassas bir köpeğiniz var ise balık ve tavuk içerikli mamaların alerjiye neden olabileceğini unutmayın. Böyle bir durumda hassas ciltli köpekler için özel olarak üretilen mamalardan birisini tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.