Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Windows 10 bilgisayarda format atmaya gerek kalmadan sıfırlama nasıl yapılır?

0 407

Windows 10 sıfırlama işlemleri özellikle istenilen ayarların ya da güncellemelerin uygun olmadığı anlarda tercih edilmektedir. Windows’un bozulması halinde sıfırlama işlemleri ile sorunlara çözüm bulabilirsiniz.

Windows 10 Sıfırlama İşlemleri Neler?

Windows 10 sıfırlama yapmak için belirli yöntemlerin takip edilmesi gerekmektedir. Bu sıfırlama yöntemleri sayesinde bilgisayarın başlangıç ayarlarına dönebilirsiniz.

Windows 10 sıfırlama yapma için öncelikle Başlat menüsünü seçin ve buradan Ayarlar kısmına girin. Ayarlar kısmı yerine Bildirimler sekmesinden Tüm Ayarlar kısmını da tercih edebilirsiniz.

Daha sonraki adımda ise güncelleştirme ve güvenlik kısmını seçebilirsiniz. Buradan da Kurtarma sekmesini seçin. Ardından en üstte yer alan Bu Bilgisayarı Sıfırla seçeneğini seçin. Bu adımda korumak istenen yani sıfırlanması istenmeyen verilerin de güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Sıfırlama işlemi ile seçtiğiniz bölümlerde sıfırlama işlemi yapılır. Konuyla ilgili olarak bilinmesi gereken en önemli nokta sıfırlama işleminin daha sonra geri alınmayacağıdır.

Bu bakımdan sıfırlama yapmadan önce gerekli olan ayarların ve dosyaların yedeklenmesine dikkat edilmelidir. Bilgisayar sıfırlama ayrıca format yerine geçmemektedir. Format atmak için farklı yöntemler uygulanmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.