Küpenin Kulakta Yara Yapması Nasıl Önlenir?

Küpe kulakta neden yara yapar?

0 919

Kadınlar için güzellik aşamasında en önemli nokta şüphesiz ki aksesuarlardır. Her kadın farklı aksesuarlar tercih ediyor olsa da vazgeçilmeyenler arasında küpe yer alıyor. Büyük küçük tüm kadınlar küpe takarken; metal olarak tercih edilen küpeler kulakta yara ve kızarık izlerine neden olmaktadır. Peki, metal küpelerin kulakta oluşturduğu yara ve kızarıklara ne iyi gelir? Küpe alerjisinden kurtulmak için neler yapılmalıdır?

Altın ve gümüş küpeler kadınlarda kullanıldığı zaman yara ve kızarıklık yaratmaz iken metal küpeler tam tersi olarak çeşitli izler bırakır. Doğrudan cilde temas etmekte olan küpeler bu nedenden dolayı seçilirken dikkat edilmesi gereken aksesuarlar arasında yer almaktadır. 

İmitasyon aksesuarlar ile birlikte kişilerin özelinde metal alerjisi olması nedeni ise bu tahribat fark edildiği anda küpeler kulaktan çıkarılmalıdır. Bu şekilde bir rahatsızlığı olan kadınlar küp tercihlerini altın veya gümüşten yana kullanmalıdır. 

Küpe Alerjisi Nasıl Önlenir? 

İmitasyon veya metal küpelerin kulağınızda yara yapmaması için uygulayabileceğiniz işlemlerin başında şeffaf oje ile kaplama işlemi gelmektedir. Besleyici bir şeffaf oje alarak küpenin kulağınızın içerisine gelen bölümüne sürerek kullanabilirsiniz. 

Temizlik, kulakta oluşabilecek yararları engelleyen önemli etkenlerden biridir. Satın aldığınız küpeleri kullanmadan önce dezenfekten kullanarak temizlemelisiniz. 

Son olarak imitasyon küpeleri kullanmadan önce nemlendirici krem ile küpenin delik kısımlarını ve kulağınıza gelecek olan arka bölümlerine iyice sürebilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.