Kolayca Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Rahatlatan ve güzelleştiren Yüz Masajı nedir ve nasıl yapılır?

0 496

Yüz masajı yapmak hem cildin genç görünmesine hem de kasların gevşemesini sağlayarak huzur bulmak için tercih edilen bir masaj yöntemidir. Genelde yüz masajının masaj salonlarında yapıldığı düşünülse de evde de güzellik ve rahatlamak için yüz masajı yapabilirsiniz.

Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Evde yüz masajı yapmak için öncelikle yüzünüzü hafif bir temizleyici ile temizleyin ve cildin arınmasını sağlayın. Daha sonra parmaklarınızı alın ve kaşlarınızın arasına yerleştirin. Nazik bir şekilde kaşların arasından başlayarak saç çizginize doğru ve daha sonra da şakaklarına doğru parmaklarınızı hareket ettirin.

Bu hareketi yaklaşık beş kez yaptıktan sonra orta ve işaret parmağınızı göz altınıza yerleştirin. Parmaklarınız ile göz bölgesinin altından burun bölgesine kadar peeling yaparak masajı sürdürün. Bunun ardından ise kaş bölgenize aynı işlemi yine nazik bir şekilde yapın.

Son olarak yanak, ağız ve çene bölgesine de parmak eklemlerinizi yerleştirin ve parmaklarınızı dikkatli bir şekilde hareket ettirin. Bu bölgelerde de parmak hareketlerinizi en az beş kez yapmanız halinde pratik yüz masajı tamamlanmış olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.