Kedi Kumu Eğitimi

0 11

Yeni bir kedi sahiplendiyseniz, bir yavru kediyi nasıl kedi kumuna alıştırabileceğiniz sorusu muhtemelen aklınıza gelen en önemli sorudur. Kedi tuvaleti, eğitiminin genellikle oldukça basit olması sizi rahatlatacaktır. Pek çok yavru kedi yeni evlerine, annelerinden kum kabı kullanmayı öğrenmiş olarak gelirler ve hatta bunu yaptıktan sonra dışkılarını gömmek için güçlü bir iç güdüye sahiptirler. Yeni kedilerin bazı önerilere ihtiyaçları vardır, bunlar aşağıda listelenmiştir.

Yavru Kedi Kum Kabı Eğitimi

Yavru kedilerin tuvaleti gelir gelmez içine koyarak ve koklamasına ve incelemesine izin verin. Kafasını karıştırmamak için kutuları ona gösterdikten sonra yerini değiştirmemeye çalışın.

Kedinizi yemeklerden hemen sonra ve uykusundan uyandıktan sonra kabına koyun. Gitmesi gerekiyormuş gibi hareket ettiğini fark ederseniz, bu belirli bir alanı koklamak ve çömelmek gibi görünür. Onu tekrardan alın ve kedi tuvaletine yerleştirin. Kedi tuvaletiniz için uygun kedi kumu için online pet shop mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. https://cabukmama.com bu aşamada sizlere yardımcı olur ve uygun fiyatlı kedi maması, kedi kumu sunar.

Kediniz tuvaletini kullandığında onu ödüllendirin. Övün veya ödül olarak biraz kedi maması ya da oyuncak verin.

Yaptığı yanlışlar için onları cezalandırmayın veya azarlamayın. Bunu yapmak, yalnızca sorunu şiddetlendirir ve eğitimini zorlaştırarak kedinizde strese ve kaygıya neden olur. Kediler, cezayı söz konusu olayıyla ilişkilendirmezler. Bu nedenle gelecekte yapmaması için onu eğitmenize yardımcı olmayacaktır.

Kedi Tuvaleti Temizliği

Kedi tuvaletine uygun bakım oldukça önemlidir. Bu sadece evinizdeki korkunç “kedi kokusunu” ortadan kaldırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kutuyu kediniz için daha keyifli ve deneyimli hale getirecektir. Kedi tuvalet kabınızı günlük olarak kepçeyle temizlemeyi unutmayın. Haftada bir olmak üzere de tamamıyla değiştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.