Karbonatın Faydaları Nelerdir?

Günümüzde pek çok farklı alanda kullanılmakta olan Karbonat nedir? Karbonat'ın faydaları nelerdir?

0 518

Karbonat hemen her alanda kullanılabilmektedir. Gıda, güzellik ve temizlik gibi alanlarda oldukça etkili ve faydalı bir üründür. Karbonat öncelikle böbrek sağlığına çok iyi gelmektedir. Kas ağrılarını da bir hayli azaltmaktadır. Kanser hastalarında da kemoterapinin yan etkilerini oldukça azaltmaktadır.

Karbonat Nedir?

Karbonat oksokarbon anyonudur. Karbon üç çeşit oksijenden oluşmaktadır. Karbonat her alanda kullanılabilme özelliğine sahip olması nedeniyle evde doğal yöntemlerle yapmak istediğiniz güzellik maskeleri, temizlik gibi alanlarda da oldukça faydalıdır.

Örneğin paraben ve alüminyum içerikli deodorantlar cildinize zarar veriyor ya da kullanmak istemiyor iseniz bu tür deodorantların yerine suyla karıştırdığınız karbonatı kullanabilirsiniz. Ayrıca evde de kolaylıkla yapabilmeniz mümkün.

Bunun gibi bir başka ilginç öneri de böcek ısırmalarında karbonat oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Böceğin ısırdığı yüzeye karbonatlı su uyguladığınızda kaşıntı ve ağrının da azaldığını göreceksiniz. Aynı zamanda ciltteki toksinleri de nötrleyecektir.

Mide asidi ve yanması için tedavi olarak karbonatı kullanmak istiyor iseniz yarım çay kaşığı karbonatı yarım bardak suya ekleyerek her iki saatte bir tüketebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.