iPhone Sıfırlama Nasıl Yapılır?

iPhone veya iPad sıfırlama yapmak istiyor ancak nasıl yapılacağını bilmiyor iseniz sizler için aktarıyoruz.

0 534

İPad’inizi veya iPhone’unuzu bir aile üyesine veya arkadaşınıza veriyor veya satıyorsanız, üzerinde depolanan tüm hassas verileri silmeniz ayrı bir önem kazanmaktadır. Aksi halde, telefonunuzu alan kişi bütün sosyal medya profillerinize, finansal bilgilerinize ve hatta kişisel fotoğraflarınıza ve videolarınıza erişerek, özel anlarınıza ulaşabilir veya bu durum kötü niyetli insanların kimliğinizi çalmalarına neden olabilir.

Fabrika ayarlarına döndürme yani başka bir deyişle iPhone sıfırlama işlemi, iPhone veya iPad’inizin çökmesi veya donması ya da tanımlayamadığınız sorunlardan muzdarip olmanız durumunda da sorunları çözmenize yardımcı olabilir.

Elektronik cihazlar karmaşık bir yapıya sahiptirler ve zaman zaman bazı performans kayıpları veyahut donma gibi karışıklıklar meydana gelebilir.

Bir cihazı sıfırlamak ve silmek, cihazın bir döngüde sıkışmasına, durgun görünmesine veya performansı olumsuz etkilemesine neden olan sorunları ortadan kaldırabilecek bir etki yaratabilir.

Sıfırlama İşlemi için İzlenecek Adımlar

Öncelikle telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın. iPhone veya iPad’inizi sıfırlamak için Ayarlar> Genel> Sıfırla öğesine gidin ve ardından Tüm İçeriği ve Ayarları Sil öğesini seçin.
Ayarladıysanız, şifrenizi girdikten sonra, iPhone’u silme seçeneğiyle birlikte bir uyarı kutusu görünecektir.

Bu kutuya dokunun. İşlemi onaylamak için Apple ID şifrenizi girmeniz gerekir, ardından iPad veya iPhone her şeyi depodan siler ve cihazı ilk kullandığınızda gördüğünüz başlangıç kurulum ekranına geri döner.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.