İkiz Bebek Bakımı için Öneriler

İkiz bebek bakımı nasıl yapılır? İkiz bebek bakımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir ve uzman önerileri nelerdir?

0 178

Bebek sahibi olmak şüphesiz ki her anne için dünyanın en büyük mutluluğu olur iken ikiz bebek sahibi olmak da bir o kadar güzel ve zorlu bir süreçtir. Aynı anda iki çocuğun ihtiyaçlarını karşılamak zorunda olan anneler için süreç zorlu olsa da bunu keyifli hale getirmek mümkün.

Bu konuda ikiz bebek sahibi olan anneler için işlerini bir nebze de olsa kolaylaştıracak püf noktaları sunmak istiyoruz.

  • Aynı Anda Doyurun

Bebeğinizi doyurmak konusunda endişe yaşayabilirsiniz. İki bebeği sıra ile emzirmek veya süt yetecek, yetmeyecek korkusu yaşanır iken bu konuda eğer sütünüz yeterli ise iki bebeği aynı anda sağ-sol olarak emzirebilirsiniz. Bu hem süre olarak aynı anda doymalarını ve sizi de rahatlatmasını sağlayacaktır.

  • Bebeklerinizi Senkronize Edin

İkizler anne karnında da birlikte oldukları gibi doğumdan sonra da birlikte olabilirler. Bu hem sizin, hem de onlar için olumlu bir davranış olacaktır. Aynı anda karınları doyar, uyur ve uyanırlarsa bu konuda size de mükemmel bir dinlenme vakti sunacaktır.

  • Defter Tutun

İkiz bebekler ile ilgilenirken zaman ile birlikte çok unutkan olabilirsiniz. Bu yüzden bebek aktivitelerini defterde tutmanız sizin için işleri kolaylaştırır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.