Çamaşır Yıkamak İçin Pratik Bilgiler

Çamaşır nasıl yıkanır? Çamaşır yıkamanın püf noktaları nelerdir? İşte çamaşır yıkayacaklar için pratik öneriler

0 637

Çamaşır yıkamak çoğu kişi zor bir eylem olarak görülse de çamaşır yıkamayı kolaylaştıracak pratik bilgiler sayesinde çamaşır yıkamayı çok kolay, zahmetsiz ve pratik bir hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntemler ile çamaşırlarınız da ilk günkü görünümlerini koruyacaklar.

Pratik Çamaşır Yıkama Fikirleri

Çamaşır yıkamak için pratik fikirler arasında öncelikle kıyafetlerin ceplerini mutlaka kontrol etmeniz geliyor. Ceplerde kalacak para, kağıt, peçete gibi eşyalar hem çamaşırlara hem de makineye zararlar verecektir. Bu durumdan kurtulmak ve daha sonra da eşyaları kaybetmemek için ceplerden çıkardıklarınızı bir kavanoz içinde saklayabilirsiniz.

Çoğu spor ayakkabı makinede yıkanmaya uygundur ancak birbirlerine çarpmaları sonucunda zarar görebilirler. Bu durumun önüne geçmek için ayakkabıları bir bez torba içerisine koyarak yıkayabilirsiniz. Böylece hem zarar görmeyecekler hem de tam anlamıyla temizlenebileceklerdir.

Makinenizin içine koyu renk giysilerinizin solmasını önlemek için biraz çay ya da kahve koymanız harika sonuçlar yaratacaktır. Bu sayede daha canlı renklere sahip kıyafetlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca çok lekeli olan kıyafetleri temizlemek için aspirin eklemek de iyi sonuçlar almanıza olanak tanıyacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.